Narodowy Instytut Cukrzycy oraz Chorób Układu Pokarmowego i Nerek.


Narodowy Instytut Cukrzycy oraz Chorób Układu Pokarmowego i Nerek.

Tłuszcz brązowy wytwarza ciepło, pobierając glukozę z krwiobiegu, w przeciwieństwie do tłuszczu białego magazynującego energię, wyjaśnia starszy badacz dr Paul Cohen. Jest adiunktem i starszym lekarzem prowadzącym w Szpitalu Uniwersyteckim Rockefellera w Nowym Jorku.

Taka chusteczka brzmi jak dar niebios. Jednak od dawna uważano, że brązowy tłuszcz ma niewielki wpływ na zdrowie człowieka, ponieważ jego zapasy zmniejszają się wraz z wiekiem.

Ale badania pokazują, że dorośli, którzy mają aktywną brązową tkankę tłuszczową w swoich ciałach, znacznie rzadziej niż ich rówieśnicy cierpią na szereg przewlekłych chorób.

Co więcej, ten efekt ochronny utrzymuje się nawet wtedy, gdy dana osoba nosi nadwagę, poinformowali niedawno naukowcy w czasopiśmie Nature Medicine.

"Kiedy pogrupowaliśmy naszych pacjentów na podstawie ich wskaźnika masy ciała, zobaczyliśmy, że nawet osoby otyłe z brązowym tłuszczem wykazują ochronę przed tymi schorzeniami," powiedział Cohen.

"Na przykład dobrze wiadomo, że cukrzyca typu 2 występuje częściej u osób z nadwagą i otyłością, ale zauważyliśmy, że nawet osoby otyłe, które mają brązowy tłuszcz, mają znacznie mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia cukrzycy typu 2 niż osoby otyłe bez brązowego tłuszczu." on kontynuował.

Uważa się, że brązowy tłuszcz jest ewolucyjną odpowiedzią na zimną pogodę, pomagając wytwarzać ciepło, aby utrzymać temperaturę ciała, twierdzą eksperci.

"Niemowlęta nie mogą drżeć, więc gdy są zimne, aktywują brązowy tłuszcz i w ten sposób pozostają w cieple," powiedziała Ruth Loos, dyrektor Programu Genetyki Otyłości i Powiązanych Cech Metabolicznych w Instytucie Medycyny Personalizowanej im. Charlesa R. Bronfmana przy Icahn School of Medicine w Mount Sinai w Nowym Jorku.

"Przez długi czas wierzono, że jest obecny u niemowląt, a wraz z wiekiem wierzono, że zniknie," – powiedział Loos. "Teraz, dzięki lepszym sposobom pomiaru, wiemy, że nie znika całkowicie u dorosłych. Niektórzy ludzie mają mierzalną ilość brązowego tłuszczu, o czym wcześniej nie wiedzieliśmy."

Nieprzerwany

Cohen powiedział, że badania przeprowadzone około dekadę temu "wywołali wiele entuzjazmu, ponieważ wykazali, że dorośli ludzie mają brązowy tłuszcz, który może być stymulowany przez ekspozycję na zimno i że jest funkcjonalny, co oznacza, że ​​pobiera glukozę z krwiobiegu."

Brązowy tłuszcz znajduje się w warstwie tłuszczu pod skórą, zwykle w obszarze rozciągającym się od podstawy głowy i wzdłuż ramion, a następnie wzdłuż kręgosłupa, powiedział dr Aaron Cypess, pełniący obowiązki szefa sekcji fizjologii translacyjnej oddział ds. cukrzycy, endokrynologii i otyłości amerykańskiego Narodowego Instytutu Cukrzycy oraz Chorób Układu Pokarmowego i Nerek.

Naukowcy mogą wykryć aktywne zapasy brązowego tłuszczu za pomocą skanów PET, które są zwykle używane do diagnozowania i śledzenia raka, szukając tkanek spalających duże ilości glukozy.

Cohen i jego zespół skontaktowali się z Memorial Sloan Kettering Cancer Center, uzyskując ponad 130 000 skanów PET od ponad 52 000 pacjentów. Następnie przejrzeli te skany w poszukiwaniu złogów brązowego tłuszczu.

Prawie 10% pacjentów miało aktywny brązowy tłuszcz, powiedział Cohen. Dodał, że jest to prawdopodobnie niedoszacowanie, ponieważ pacjenci poddawani skanom zostali poproszeni o unikanie ekspozycji na zimno, ćwiczeń i kofeiny, z których wszystkie zwiększają aktywność brązowego tłuszczu.

Naukowcy zweryfikowali wcześniejsze odkrycia dotyczące brązowego tłuszczu – że kobiety częściej go noszą niż mężczyźni, że ilość brązowego tłuszczu zmniejsza się wraz z wiekiem i przybieraniem na wadze oraz że aktywny brązowy tłuszcz jest częściej wykrywany w badaniach przeprowadzonych w zimna a ciepła pogoda.

Ale kiedy zespół badawczy porównał poziom brązowej tkanki tłuszczowej z historią medyczną pacjentów, odkryli nowe powiązania między brązową tkanką tłuszczową a lepszym ogólnym stanem zdrowia ludzi, niezależnie od wagi.

Na przykład osoby z aktywnym brązowym tłuszczem mają poprawiony poziom cholesterolu i cukru we krwi. Byli również mniej https://produktopinie.top/cardio-9/ podatni na wysoki poziom cholesterolu, chorobę wieńcową, zastoinową niewydolność serca, wysokie ciśnienie krwi i cukrzycę typu 2.

"Niektóre z tych skojarzeń nigdy wcześniej nie były udokumentowane," Cohen powiedział, chociaż badanie nie dowiodło ostatecznie, że brązowy tłuszcz powoduje spadek ryzyka choroby.

Nieprzerwany

Cypess powiedział, że nie jest jeszcze jasne, dlaczego to połączenie może istnieć.

"Czy to dzięki prostemu procesowi spalania glukozy i tłuszczu, aby utrzymać ciepło, czy też brązowy tłuszcz działa również jako narząd hormonalny, który uwalnia hormony do krwi i prowadzi do tych korzyści?" Cypess powiedział.

Cohen zauważył, że nie potrzeba ekstremalnego zimna, aby aktywować brązowy tłuszcz – wystarczy nawet kilka godzin w pomieszczeniu o temperaturze 60 stopni Fahrenheita.

Ta temperatura "jest fajny, ale na pewno nie mroźny," – powiedział Cohen. "Myślę, że to intrygujące z punktu widzenia zdrowia publicznego, że samo obniżenie naszych termostatów o kilka stopni może przynieść korzyści zdrowotne."

Naukowcy i firmy farmaceutyczne również badają leki, które mogą aktywować brązowy tłuszcz i promować te korzyści, powiedział Cohen.

Jednak wszyscy eksperci zgodzili się, że zbyt mało wiadomo na temat brązowego tłuszczu, aby ktokolwiek próbował schudnąć lub uzyskać korzyści zdrowotne, włócząc się po chłodnych pomieszczeniach lub na mroźnym powietrzu.

"Jeśli zjadłeś mniej podczas posiłku, możesz lepiej schudnąć, niż próbować zwiększyć ilość brązowego tłuszczu," Cypess powiedział. "Nadal powiem ci, że dwie rzeczy, które musisz zrobić, to jeść zdrowy plan posiłków i ćwiczyć, i mamy nadzieję, że uda nam się wprowadzić do tego planu aktywność brązowego tłuszczu."

Więcej informacji

Amerykańskie Narodowe Instytuty Zdrowia mają więcej informacji na temat brązowego tłuszczu.

ŹRÓDŁA: dr n. med. Paul Cohen, adiunkt i starszy lekarz prowadzący, Szpital Uniwersytecki Rockefellera, Nowy Jork; dr Ruth Loos, dyrektor, Genetics of Obesity and Related Metabolic Traits Program, Charles R. Bronfman Institute of Personal Medicine, Icahn School of Medicine w Mount Sinai, Nowy Jork; dr n. med. Aaron Cypess, p.o. szefa sekcji fizjologii translacyjnej, oddziału ds. cukrzycy, endokrynologii i otyłości, amerykańskiego Narodowego Instytutu Cukrzycy oraz Chorób Układu Pokarmowego i Nerek; Nature Medicine, 4 stycznia 2021 r., online

WebMD Wiadomości z HealthDay Copyright © 2013-2020 Dzień Zdrowia. Wszelkie prawa zastrzeżone. Autor: Amy Norton Reporter Dnia Zdrowia

PIĄTEK, 5 lutego 2021 (HealthDay News) – Prawie wszyscy dorośli w USA codziennie jedzą warzywa, ale starzy "jabłko dziennie" Porzekadło wypada z łask, sugeruje nowy rządowy sondaż.

Naukowcy odkryli, że aż 95% dorosłych Amerykanów powiedziało, że zjadało pewną ilość warzyw każdego dnia. Z drugiej strony, tylko około dwie trzecie powiedziało to samo o owocach – znacznie mniej niż 20 lat temu.

Eksperci nazwali znalezisko na warzywach zachęcającym znakiem i pewną niespodzianką.

Ale ankieta dotyczyła tylko "każdy" spożycie produktów, a nie to, czy Amerykanie codziennie spożywali zalecane ilości.

Wytyczne dietetyczne rządu federalnego dla Amerykanów wymagają, aby dorośli spożywali około 2 do 3 filiżanek warzyw dziennie.

Badania wykazały, że 90% Amerykanów nie osiąga tego celu, powiedziała Connie Diekman, zarejestrowana dietetyk z St. Louis i była prezes Akademii Żywienia i Dietetyki.

Biorąc to pod uwagę, Diekman powiedział: "to właściwie niespodzianka" że tak wielu Amerykanów mówi, że każdego dnia dostaje warzywa i owoce.

Ale czy to dlatego, że wiele osób zgłaszało spożycie frytek? To nie jest jasne.

Respondenci ankiety odnotowali konsumpcję "skrobiowy" warzywa, w tym ziemniaki, ale nie czy były to słone, fast-foodowe odmiany.

Niezależnie od tego badacz Nicholas Ansai postrzegał wyniki w pozytywnym świetle.

"To nie mówi o tym, czy ludzie otrzymują wystarczającą ilość owoców i warzyw, ale dobrze jest widzieć, że większość ludzi otrzymuje je każdego dnia," powiedział Ansai z amerykańskiego Narodowego Centrum Statystyki Zdrowia (NCHS) w Hyattsville, MD.

Istniały jednak różnice w dochodach, gdzie ubożsi Amerykanie jedli mniej owoców, zielonych warzyw liściastych oraz czerwonych i pomarańczowych warzyw.

Niestety, powiedział Ansai, to kontynuacja wieloletniego trendu.

Osoby o niskich i wysokich dochodach były porównywalne tylko w przypadku warzyw skrobiowych i soków owocowych.

Ogólnie około 31% Amerykanów przyznało, że każdego dnia spożywa 100% soku owocowego.

Sok owocowy wlicza się do zalecanego dziennego przydziału, czyli od 1 do 2 filiżanek owoców dziennie. Ale Diekman powiedział, że soki nie powinny mieć dodatku cukru i być ograniczone do jednej filiżanki dziennie.

Nieprzerwany

Preferowane są całe owoce, ponieważ dostarczają błonnika i są bardziej satysfakcjonujące ze względu na błonnik, wodę i czynność żucia – wyjaśniła.

Jeśli chodzi o owoce, około dwie trzecie ankietowanych Amerykanów stwierdziło, że codziennie spożywa co najmniej jedną porcję, często całe owoce. Około 30% miało cytrusy, melony lub jagody, a 47% stwierdziło, że mają inną formę całych owoców.

To, jak powiedział Ansai, zmniejszyło się od 1999 i 2000 roku, kiedy 77% ankietowanych Amerykanów twierdziło, że codziennie spożywało owoce.

Przyczyna trendu spadkowego jest niejasna. Ale Diekman podejrzewał, że może to odzwierciedlać rosnącą ostrożność w stosunku do dodanych cukrów czających się w sokach kupowanych w sklepach.

Eksperci ds. zdrowia od dawna zachęcają Amerykanów do spożywania większej ilości owoców i warzyw. Ale według Tamary Dubowitz potrzeba znacznie więcej niż porady, aby zmienić dietę ludzi, zwłaszcza Amerykanów o niskich dochodach. Jest starszym badaczem polityki w RAND Corporation, organizacji badawczej non-profit.

Dubowitz powiedział, że programy federalne, takie jak kobiety, niemowlęta i dzieci (WIC) i SNAP ( "Znaczek żywności" program) zostały "bardzo ważny" pomagając rodzinom pozwolić sobie na pożywne jedzenie.

Jednak wiele czynników może utrudniać Amerykanom o niskich dochodach podawanie zdrowych posiłków na stole.

"Nasze badania wykazały, że na dietę mają wpływ wszystkie sektory – od bezpieczeństwa mieszkaniowego, przez dostęp do niedrogiej żywności, po jakość edukacji," – powiedział Dubowitz.

Więc rozwiązanie obejmuje: "znacznie więcej niż polityka żywnościowa," ona dodała.

"To także polityka mieszkaniowa, polityka pracy i polityka zagospodarowania terenu," – powiedział Dubowitz.

Ansai zgodził się ze znaczeniem szeroko zakrojonych wysiłków na rzecz udostępnienia zdrowego odżywiania większej liczbie Amerykanów.

Według Diekmana ideałem jest spożywanie różnych całych owoców i warzyw – zielonych, czerwonych, pomarańczowych i wszystkich innych kolorów – w ciągu tygodnia.

Jest miejsce na domowe warzywa, powiedział Diekman, ponieważ niektórzy uważają je za wygodne i smaczne. Ale dodała, "Proponuję oszczędzać ciało stałe, aby dodać je do zup lub gulaszu, zachowując wartości odżywcze."

NCHS opublikował wyniki ankiety 5 lutego w NCHS Data Brief.

Więcej informacji

Departament Rolnictwa USA ma porady dotyczące zdrowego odżywiania przy ograniczonym budżecie.

ŹRÓDŁA: Nicholas Ansai, MPH, oddział National Health and Nutrition Examination Surveys, US National Center for Health Statistics, Hyattsville, MD; Connie Diekman, lekarz medycyny, RD, konsultant ds. żywności i żywienia, St. Louis; Tamara Dubowitz, mgr inż., starszy badacz polityki, RAND Corporation, Pittsburgh; Krótki opis danych NCHS, 5 lutego 2021 r.

WebMD Wiadomości z HealthDay Copyright © 2013-2020 Dzień Zdrowia. Wszelkie prawa zastrzeżone. Autor: Steven Reinberg Reporter Dnia Zdrowia

CZWARTEK, 4 lutego 2021 r. (HealthDay News) – Nowe badania potwierdzają zalecenia dotyczące włączania do diety większej ilości produktów pełnoziarnistych.

Dieta ciężka w "rafinowany" Ziarna (takie jak biały chleb, ciastka i babeczki) mogą zwiększać ryzyko chorób serca i wczesnej śmierci, podczas gdy produkty pełnoziarniste mogą je obniżyć, zgodnie z badaniem.

"Zachęcamy do umiarkowanego spożywania węglowodanów i spożywania różnych rodzajów zbóż, zwłaszcza pełnoziarnistych," powiedział główny badacz Mahshid Dehghan z Instytutu Badań nad Zdrowiem Populacji na Uniwersytecie McMaster w Hamilton, Ontario, Kanada.

"Redukcja ilości i poprawa jakości węglowodanów to przesłanie naszego badania," – powiedział Dehghan.

Zboża takie jak owies, ryż, jęczmień i pszenica stanowią około połowy diety na całym świecie i aż 70% w krajach o niskich i średnich dochodach, szczególnie w Afryce i Azji Południowej – zauważyli naukowcy.

Odkrycia nie dowodzą, że dieta bogata w rafinowane zboża powoduje udar, zawał serca lub inne formy chorób serca, tylko wydaje się, że istnieje związek.

Na potrzeby badania zespół badawczy zebrał dane dotyczące ponad 137 000 osób w 21 krajach w wieku od 35 do 70 lat, które nie miały historii chorób serca i były śledzone przez ponad dziewięć lat.

Okazało się, że ludzie, którzy spożywali 12 uncji rafinowanych ziaren dziennie, mieli o 27% wyższe ryzyko przedwczesnej śmierci i 33% wyższe ryzyko chorób serca niż ci, którzy ograniczyli spożycie do mniej niż 2 uncji dziennie.

Odkrycia wykazały, że dieta bogata w rafinowane ziarna była również powiązana z wyższym ciśnieniem krwi.

Uczestnicy samodzielnie zgłaszali ilość i rodzaj zbóż w swojej diecie, więc naukowcy zauważyli, że nie mogą ręczyć za dokładność tych danych.

Badanie dotyczyło białego ryżu z wyjątkiem innych rafinowanych zbóż, ponieważ ponad 60% uczestników mieszkało w Azji, gdzie ryż jest podstawą.

Dehghan powiedział, że nie znaleziono znaczącego związku między spożywaniem pełnych ziaren lub białego ryżu a niekorzystnymi skutkami zdrowotnymi.

"Pozyskiwanie około 50% do 60% energii z węglowodanów jest w porządku, ale zachęcamy ludzi do zmniejszenia spożycia węglowodanów," powiedziała.

Nieprzerwany

Raport został opublikowany online 3 lutego w BMJ.

Samantha Heller, starszy dietetyk kliniczny w NYU Langone Health w Nowym Jorku, dokonała przeglądu wyników.

"Wszyscy możemy skorzystać, włączając do naszej codziennej diety więcej produktów pełnoziarnistych, takich jak komosa ryżowa, jęczmień, kasza, pełnoziarnista pszenica, owies i kukurydza," – powiedział Heller.

Pełne ziarna zawierają błonnik, witaminy, minerały i ochronne fitochemikalia, które są ważne dla zdrowia.

Natomiast ziarna rafinowane nie zawierają błonnika. Można je znaleźć w słodkich płatkach zbożowych, białym pieczywie, ciastkach, ciastach, babeczkach, krakersach, ciastkach, deserach oraz fast foodach, wyjaśnił Heller.

"Kiedy spożywamy nadmiar rafinowanych zbóż, co oznacza, że ​​błonnik i składniki odżywcze zostały usunięte, pozbawiamy nasze organizmy tych prozdrowotnych składników odżywczych, a często zastępujemy je cukrem, tłuszczami nasyconymi, sodem i pustymi kaloriami." powiedziała.

Badania wykazały, że wzorce żywieniowe bogate w błonnik, pokarmy roślinne i produkty pełnoziarniste pomagają zmniejszyć ryzyko chorób przewlekłych, takich jak choroby serca, niektóre nowotwory i cukrzyca, zauważył Heller.

"Musimy zrównoważyć nasze wzorce żywieniowe, aby być bardziej skoncentrowanym na błonniku i roślinnym," powiedziała.

Heller radził na wiele sposobów dodawania produktów pełnoziarnistych do diety, a ludzie powinni sprawdzać produkty, aby upewnić się, że otrzymują produkty pełnoziarniste.

"Spróbuj tortilli pełnoziarnistych nadziewanych fasolą pinto, cukinią i marchewką; zboża pełnoziarniste, takie jak płatki owsiane lub rozdrobniona pszenica; brązowy ryż posypany smażoną papryką, brokułami, groszkiem cukrowym i tofu; wegetariańskie chili z kaszą bulgur, fasolą i dowolnymi warzywami, które masz pod ręką; czyli kanapkę z hummusem, pomidorem i ogórkiem na pełnoziarnistym pieczywie," – zasugerował Heller.

Więcej informacji

Aby uzyskać więcej informacji na temat zdrowych ziaren, udaj się do Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych.

ŹRÓDŁA: dr Mahshid Dehghan, badacz, Population Health Research Institute, McMaster University, Hamilton, Ontario, Kanada; Samantha Heller, MS, RD, starszy dietetyk kliniczny, NYU Langone Health, Nowy Jork; BMJ, 3 lutego 2021, online

  • January 19, 2020
  • 0
The Gratitude Butterfly
About me

Em is an Ayurvedic Practitioner, Reiki Master, Blogger, Writer, Speaker and Positive Living Guru. Em is passionate about inspiring people to live their life to their highest potential with a foundation in Happiness, Health and Gratitude. Join her beautiful GratiDude tribe for daily tips and inspiration. Her mission is to inspire people all over the world to live a life that is overflowing with Love, Wellbeing and Gratitude.